UBOTY

UBOTY  DRAWSKIE

(przedruk ze strony jeziorotajemnic.pl)
 UBOTY DRAWSKIE. To oryginalne i zdrowe danie na bazie ryb, o które rozpytują turyści w Starym Drawsku. A później wracają z dziećmi, by raczyć się nim ponownie. Bywało, że latem ustawiała się godzinna kolejka!   Jak relacjonował Ryszard Swęd, właściciel restauracji, to prawdziwy hit, dlatego bywa, że trudno nadążyć z produkcją. To smakowite danie, typowo rybne, z nawiązaniem do jeziora i wody.

„Stary Drahim” – to przedsiębiorstwo turystyczne i restauracja pięknie położona nad jeziorem Drawsko. Jest to jak dotąd jedyna na świecie restauracja serwująca „Ubooty z jeziora Drawsko”. Drugi raz z rzędu zwyciężyła w plebiscycie na najpopularniejszą restaurację regionu, organizowanym przez jednego z Patronów Akcji „Jezioro Tajemnic” – Głos Koszaliński. Odpowiedzialna za przygotowanie tych smakołyków Ewa Swęd zwyciężyła z kolei w kategorii Najpopularniejszy Kucharz.

W roku 2017  po  raz  trzeci  zwyciężamy  w  plebiscycie “SMAKI POMORZA”

Restauracja zapewnia pełną obsługę gastronomiczną, której podstawą jest dobra polska kuchnia. W menu znajdziemy oprócz tradycyjnych dań kuchni polskiej – dania z dziczyzny (dzik, jeleń, sarna), pyszne ryby z jeziora Drawsko (sielawa, sieja, okoń, lin…), jak również własne pierogi czy ciasta pieczone w restauracji. Firma organizuje także catering oraz imprezy okolicznościowe, w tym chrzciny, komunie, wesela, bankiety, kolacje firmowe i inne przyjęcia rodzinne i biznesowe. https://starydrahim.pl/

Dodaj komentarz