JEZIORO DRAWSKO I ŻERDNO

JEZIORO DRAWSKO I ŻERDNO

W Starym Drawsku w odległości około 150 m od  obiektu “Stary Drahim” mamy dostęp do dwóch przepięknych  jezior  dostępnych  do  wędkowania  są  to:

fragment jeziora Drawsko

JEZIORO DRAWSKO – jest niewątpliwie największą atrakcją  Starego Drawska i  całego pojezierza. Jest największym (1872 ha) i najgłębszym (83 m) jeziorem Pojezierza Drawskiego. Pod względem głębokości Drawsko zajmuje drugie miejsce w kraju. Jezioro charakteryzuje się bardzo rozbudowaną linią brzegową, której długość wynosi 76 km. Posiada liczne zatoki oraz kilka półwyspów. Na jeziorze znajduje się 14 wysp. Uroku dodają również brzegi jeziora, które na wielu odcinkach mają charakter klifów, ich wysokość dochodzi do 40 metrów nad poziom lustra wody.                       To właśnie tu złowiono legendarnego już    28 – kilogramowego szczupaka.

Widok na jezioro Żerdno

 

JEZIORO ŻERDNO – To prawie 200 ha wód pierwszej klasy czystości. Jezioro to prawie styka sie a Starym Drawsku z jeziorem drawsko. Jezioro Żerdno i Drawsko to początek szlaku kajakowego rzeką Drawą do Krzyża. (szlak zwany szlakiem Karola Wojtyły). Jezioro dawniej zwane również jeziorem Srebrnym, z uwagi na występowanie w nim takich ryb jak sielawa i sieja.

W  jeziorach  tych mamy  szansę złowienia  takich  ryb  jak np. szczupak, płoć, okoń, leszcz, lin, węgorz, ………itp

Komentowanie jest wyłączone.